راه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

Wednesday، ۱۴ Ordibehesht ۱۴۰۱

راه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

بدون شک بارها از والدین و متخصصان پزشکی خود شنیده اید که سیستم ایمنی بدن شما مهم است. حتی اگر هرگز به طور کامل ذکر نشده باشد، استنباط شده است. همه ما به طور کلی تصوری از آنچه که سیستم ایمنی انجام می دهد داریم – با عفونت ها و بیماری ها برای ما مبارزه می کند – اما ممکن است درک عمیقی از نحوه عملکرد آن و آنچه که روزانه برای ما انجام می دهد نداشته باشیم.

سیستم ایمنی واقعا چگونه کار می کند؟

سیستم ایمنی بدن شما هر سلولی را که بدن شما را تشکیل می دهد شناسایی می کند. اگر چیزی بیابد که تشخیص نمی دهد، به آن حمله می کند. گاهی اوقات ممکن است این اشتباه را انجام دهد و به ذرات گرده بی ضرر (باعث تب یونجه) یا خون یا اعضای اهدایی حمله کند. با این حال، به طور کلی سیستم ایمنی بدن شما یک امر حیاتی برای سلامت بدن شما به حساب می آید.

سیستم ایمنی بدن شما را می توان به دو بخش تقسیم کرد: پاسخ ذاتی و پاسخ اکتسابی. پاسخ ذاتی بخشی است که تصمیم می گیرد دوست یا دشمن بودن چیزی. اگر چیزی را در بدن به عنوان دشمن شناسایی کند، سعی می کند مهاجم را بیرون بکشد و این چیزی است که به طور کلی باعث می شود که شما احساس تب کنید یا خرخر کنید. پاسخ اکتسابی زمانی عمل می کند که مهاجمان شناسایی شده باشند. مشخص می‌کند که کدام سلول‌ها در بدن شما می‌توانند مهاجمان را بکشند و سپس آنها را مانند یک تیم SWAT به داخل می‌فرستد. ادعاهای زیادی در اینترنت وجود دارد مبنی بر اینکه چیزهایی مانند خواب بیشتر، مصرف مکمل ها و نوشیدن آب بیشتر می تواند به بهبود سیستم ایمنی شما کمک کند، اما اغلب، شواهد قوی برای اثبات این راه حل های سریع می تواند به سختی پیدا شود. بنابراین، برای داشتن سیستم دفای بدن سالم، چه کار باید کرد؟

سبک زندگی سالم اولین خط دفاعی شماست

بهترین روش برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم، حفظ سلامت خود با خوردن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم است. رژیم غذایی متنوع به شما اطمینان می دهد که تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن خود را برای حفظ سلامت دریافت می کنید. برخی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند مس، فولات، آهن، سلنیوم، ویتامین A، ویتامین B12، ویتامین B6، ویتامین C، ویتامین D و روی به عملکرد طبیعی سیستم ایمنی کمک می کنند. برخی در اینجا مفیدتر از دیگران خواهند بود، اما به همین دلیل است که یک رژیم غذایی متعادل بهترین گزینه در اینجا است، زیرا شما مقداری از همه چیز را دریافت خواهید کرد.

انجام ورزش منظم برای سیستم ایمنی شما مهم است زیرا فعالیت سلول های ایمنی مفید را در بدن شما افزایش می دهد. بهبود گردش خون و افزایش ضربان قلب، این سلول ها را برای گشت زنی در بدن و به دنبال مشکلات احتمالی می فرستد. NHS خاطرنشان می کند که بزرگسالان بین 19 تا 64 سال به ورزش های هوازی و قدرتی نیاز دارند. آنها حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی در هفته را علاوه بر تمرینات قدرتی جداگانه توصیه می کنند. در حالی که هر دو نوع فعالیت برای سلامت عمومی مهم هستند، که برای سیستم ایمنی شما نیز مهم است، این فعالیت هوازی است که واقعاً سلول های ایمنی را به حرکت در می آورد.

میکروبیوتای شما در کنار شماست

ما در یکی دیگر از وبلاگ‌های خود اشاره کرده‌ایم که پرورش باکتری‌های خوب در روده برای سلامت و تندرستی کلی شما ضروری است، اما این موضوع چگونه با سیستم ایمنی بدن ارتباط دارد؟ خوب، میکروبیوتای موجود در روده شما می‌تواند به چندین روش از شما در برابر عفونت محافظت کند. برای یک چیز، آنها فضایی را در روده شما اشغال می کنند، بنابراین برای حشرات بیماری زا دشوار است که جایی برای استقرار پیدا کنند. آنها همچنین پروتئین‌های سمی ترشح می‌کنند که عفونت‌های احتمالی را از بین می‌برند، و در نهایت، سیگنال‌های پاسخ ذاتی ما (که مهاجمان را بیرون می‌کشد) را تنظیم می‌کنند. برخی از دانشمندان پیشنهاد کرده اند که دلیل اینکه شما و دوستتان ممکن است واکنش متفاوتی نسبت به یک عفونت نشان دهید، به تفاوت در میکروبیوتاست. یکی از راه‌های تکمیل میکروبیوتا، مصرف فوراور اکتیو پرو-بی است. این مکمل باکتری دوستدار با کیفیت بالا برای کمک به اهداف رژیم غذایی و سبک زندگی شما است.

واکسیناسیون می تواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند

قبلاً اشاره کردیم که پاسخ اکتسابی سلول‌هایی را در بدن شناسایی می‌کند که می‌توانند مهاجمان را مورد حمله قرار دهند و آن‌ها را بکشند، خوب، اغلب این فرآیند ممکن است چند روز یا بیشتر طول بکشد تا تکمیل شود. واکسن ها با معرفی پاسخ اکتسابی شما به نسخه های بی ضرر عفونت عمل می کنند، به طوری که بدن شما آنتی بادی تولید می کند و یاد می گیرد که چگونه با آن مبارزه کند. به این ترتیب، اگر دوباره با بیماری تماس پیدا کنید، سیستم ایمنی بدن شما می داند که چگونه با آن مبارزه کند و خیلی سریعتر عمل می کند.

واضح است که هیچ راه حل سریعی برای تقویت سیستم ایمنی شما وجود ندارد. تنها پاسخ واقعی این است که خوب غذا بخورید، به طور منظم ورزش کنید، مراقب میکروبیوم خود باشید و مطمئن شوید که واکسیناسیون صحیح را انجام داده اید.

ترجمه شده از سایت

https://www.foreverknowledge.info/blog