چرا زنبورها برای محیط زیست بسیار مهم هستند؟

Sunday، ۳ Bahman ۱۴۰۰

چرا زنبورها برای محیط زیست بسیار مهم هستند؟

زنبورها در هر قاره ای به جز قطب جنوب یافت می شوند و حدود 20000 گونه شناخته شده وجود دارد. همه ما پیش فرض هایی در مورد زنبورها داریم که به همه گونه ها اختصاص داده شده است، اما در واقع هفت خانواده بیولوژیکی زنبورها وجود دارد و همه آنها کاملاً متفاوت رفتار می کنند.

برای اینکه بدانید چرا زنبورها برای محیط زیست بسیار مهم هستند، ابتدا باید انواع زنبورها و تفاوت های آنها را بشناسید. سپس خواهید دانست که چگونه آنها در محیط خود قرار می گیرند و چه کاری می توانید برای کمک به آنها انجام دهید.

انواع مختلف زنبورها کدامند؟

هفت خانواده بیولوژیکی شناخته شده وجود دارد: Andrenidae، Apidae، Colletidae، Halictidae، Megachilidae، Melittidae و Stenotritidae. Apidae بزرگترین خانواده زنبورها هستند، که شامل بسیاری از شناخته شده ترین زنبورها مانند زنبورهای عسل می شوند. جالب اینجاست که بسیاری از حقایقی که در مورد زنبورها شنیده اید، مانند این ایده که آنها عسل می سازند یا اینکه اگر شما را نیش بزنند می میرند، از زنبور عسل آمده است.

بسیاری از گونه های دیگر اصلاً این ویژگی ها را ندارند. به عنوان مثال، هنگامی که زنبور عسل با نیش خاردار خود فردی را نیش می زند، نیش چندین اندام داخلی خود را با خود بیرون می کشد. این همان چیزی است که زنبور عسل را با نیش زدن شما می کشد. با این حال، زنبور عسل با نیش خاردار چنین مشکلی ندارد، بنابراین می تواند هر چند بار که بخواهد شما را نیش بزند. اگر چه شما زنبور را اذیت نکنید، نیش نمی زند.

رایج ترین انواع زنبورهایی که در بریتانیا می بینید زنبورهای بامبل، زنبورهای عسل، زنبورهای معدنی و زنبورهای سنگی هستند. این زنبورها دقیقا چه کاری برای کمک به محیط زیست انجام می دهند؟

گرده افشانی، گرده افشانی، گرده افشانی

اگر به درس های علوم مدرسه خود فکر کنید، به یاد خواهید آورد که گیاهان گلدار برای تولید مثل باید گرده افشانی شوند. این فرآیند می تواند با گرده افشانی باد یا گرده افشانی حشرات اتفاق بیفتد. گیاهان گرده‌افشانی شده با باد، دانه‌های گرده زیادی تولید می‌کنند، زیرا احتمال دارد تعداد بیشتری در طی فرآیند از بین بروند، در حالی که گیاهان گرده‌افشانی شده با حشرات گرده‌های چسبنده یا سیخ‌دار دارند که هنگام فرود بر روی گل به حشرات می‌چسبند. سپس این گرده را با خود به گل بعدی و گل بعدی می برند و در طول مسیر گرده افشانی می کنند. گیاهان گرده‌افشانی شده با حشرات عموماً رنگ‌های روشن دارند تا حشرات سخت‌کوش را به خود جذب کنند و همچنین دارای شهد و رایحه‌ای هستند که برای آنها جذابیت دارد.

باز هم، این تصور اشتباه وجود دارد که زنبورهای عسل بخش زیادی از گرده افشانی را انجام می دهند، اما در واقع، به دلیل اینکه آنها انواع مختلفی از گل ها را بازدید می کنند، گرده ای که روی هر گل جدید باقی می گذارند ممکن است نوع مناسبی نباشد. زنبورهای عسل، معمولاً از کندوهای مدیریت شده، مسئول گرده‌افشانی حدود 5 تا 15 درصد از محصولات گرده‌افشانی شده با حشرات در بریتانیا هستند که 85 تا 95 درصد آن‌ها به گرده‌افشان‌های وحشی مانند سایر گونه‌های زنبورها، پروانه‌ها، پروانه‌ها، مگس‌ها، مگس‌ها و سوسک‌ها وابسته هستند. .

برای مثال زنبورها در گرده افشانی گل‌های پیچیده مانند گل‌هایی که روی گیاهان حبوبات هستند خوب عمل می‌کنند و تمایل دارند هر بار یک گونه از گل‌ها را دوست داشته باشند و آنها را گرده‌افشان بسیار باهوش‌تری می‌کند. این خدمات رایگان که زنبورهای ما ارائه می‌کنند واقعاً برای ما حیاتی است، زیرا اگر بخواهیم خودمان این وظیفه بزرگ را انجام دهیم، هر سال حدود 1.8 میلیارد پوند برای ما هزینه دارد.

چگونه می توانید به زنبورهای عسل کمک کنید؟

اگرچه بیشتر زنبورهای عسل در حال حاضر در کندوهای مدیریت شده به جای در طبیعت زنده می مانند، سایر گونه های زنبورها لزوماً چندان خوش شانس نیستند. فهرست قرمز اروپا برای زنبورها نشان می دهد که تقریباً از هر ده گونه زنبورهای وحشی، یک گونه علاوه بر سه گونه بامبلی که در دهه های اخیر منقرض شده اند، با انقراض روبرو هستند. بنابراین، برای کمک به انواع مختلف زنبورها چه کاری می توانید انجام دهید؟

یکی از راه های کمک این است که گیاهان زنبور دوست را در باغ خود بکارید. این نیز نباید کار سختی باشد. گل‌های وحشی برای زنبورها عالی هستند و نگهداری از آن‌ها آسان است، زیرا پس از کاشت به آب و تلاش کمی نیاز دارند، اما رنگ‌های روشن زیادی را به باغ شما می‌آورند. علاوه بر این، می توانید کاملاً مطمئن باشید که زنبورها را به باغ شما می آورند و منبع خوبی از گرده و شهد را برای آن زنبورها فراهم می کنند.

همچنین، اگر از طرفداران محصولات زنبور عسل هستید، باید آنها را از شرکت هایی بخرید که مراقب باشند زنبورها بتوانند شکوفا شوند. به عنوان مثال، عسل زنبور عسل فوراور ما از کندوهایی به دست می آید که به دقت مدیریت می شوند تا مطمئن شوند که کندو سالم و ایمن است.

راه دیگری برای کمک به زنبورها این است که هتل زنبور عسل خود را برای باغ خود ایجاد کنید. ایجاد فضاهای دوستدار زنبور عسل برای بازیابی زیستگاه های از دست رفته آنها و کمک به رشد جمعیت زنبور عسل مهم است. و اگر واقعا مشتاق هستید، می توانید یک زنبوردار حیاط خلوت شوید!

ترجمه شده از سایت

https://www.foreverknowledge.info/blog